Sortownik rolkowy SR
1 marca 2023
Linia do sortowania i pakowania w Austrii
4 lipca 2022

Odkamieniacz wodny OW

Odkamieniacz wodny OW to wydajne, oszczędne pod względem zużycia wody i delikatne dla produktu urządznie przeznaczone do oddzielania kamieni oraz grudek ziemi od ziemniaków oraz warzyw korzeniowych.

Urządzenie jest wykorzystywane na początku linii - przed maszynami do mycia i selekcji. Odkamieniacz wodny OW jest szczególnie przydatny w przypadku ciężkiej, silnie zakamienionej gleby, zwłaszcza w liniach technologicznych, w których ostre krawędzie kamieni mogą powodować uszkodzenia maszyn.

Produkty wraz z kamieniami i innymi zanieczyszczeniami polowymi trafiają do wypełnionego wodą rozdzielonego grodzią dwukomorowego zbiornika. Woda w zbiorniku jest wprowadzana w ruch poprzez turbinę zlokalizowaną u jego podstawy. Strumień wody unosi płody rolne do wyższej komory, z której są one wyprowadzane na przenośniku prętowym na kolejne maszyny w linii technologicznej. Kamienie, natomiast zanurzając się głębiej, osadzają się w niższej komorze, skąd wyprowadzane są przenośnikiem dla odpadu.

Najdrobniejsze zanieczyszczenia stałe, tzn. te, które nie zostaną wyłowione przez przenośnik prętowy dla odpadu, osadzają się w wygrodzonej dolnej części zbiornika. Konstrukcja maszyny umożliwia dogodny dostęp do tej części zbiornika i łatwe usunięcie osadzonych zanieczyszczeń.  

Obieg wody w urządzeniu jest w pełni zautomatyzowany. Dopływ świeżej wody, a tym samym stały poziom wody z zbiorniku jest kontrolowany przez elektrozawór i  regulowany przez czujnik ciśnienia. Natomiast częstotliwość pracy napędzanych pneumatycznie przepustnic spustowych zrzucających zanieczyszczoną wodę  jest  regulowana z poziomu szafki sterowniczej.

DANE TECHNICZNE:

Max. wydajność

20 t/h

Pojemność zbiornika

1200 l

Szerokość przenośnika produktu

900 mm

Szerokość przenośnika odpadu

400 mm

Zasilanie elektryczne

400 V

Zasilanie pneumatyczne

6-8 bar | 10 l/min

Pobór prądu

7,7 kW

This page uses cookies to provide services at the highest level. If you continue to use our website, we will assume that you agree to the use of such cookies.
Privacy Policy