Półautomat do zaszywania worków SAB
2 marca 2023
Odkamieniacz wodny OW
28 lutego 2023

Sortownik rolkowy SR

Sortownik rolkowy SR to bardzo wydajna maszyna do sortowania szerokiej gamy okrągłych i podłużnych  warzyw, w tym marchwi, ziemniaków, buraków czy cebuli.

Elementami roboczymi maszyny są rolki wykonane ze stali kwasoodpornej, które obracając się wokół własnej osi i przesuwając wzdłuż maszyny pozwalają na delikatną i dokładną kalibrację.

W obszarze roboczym maszyny rolki są prowadzone na dwóch poziomach wysokości. Wyjściowa wysokość prowadzenia rolek jest  stała. Natomiast, wysokość prowadzenia co drugiej rolki jest płynnie regulowana.

Zakresy sortowania ustawiane są poprzez regulację odległości między poziomami rolek na poszczególnych odcinkach sortownika. Warzywa mieszczące się w rozstawie, który tworzy się pomiędzy rolkami prowadzonymi w dwóch poziomach w poszczególnych odcinkach maszyny, przedostają się między rolkami i zostają odprowadzone przenośnikami dla poszczególnych frakcji. Regulacja wysokości prowadzenia rolek odbywa się za pomocą korby. Również prędkość posuwu rolek  jest płynnie regulowana.

Warzywa są wprowadzane do maszyny za pomocą zintegrowanego z maszyną płaskiego przenośnika taśmowego, którego szerokość zapewnia równomierne rozłożenie produktu w całej szerokości roboczej maszyny i jej efektywne wykorzystanie.

W standardzie maszyna jest wyposażona w zsyp do odprowadzania nadsortu.

W zależności od modelu maszyny dzięki sortownikowi rolkowemu SR możemy uzyskać cztery lub pięć sortów.

Standardowo konstrukcja maszyny jest malowana proszkowo, natomiast wszelkie elementy mające kontakt z żywnością są wykonane ze stali kwasoodpornej lub atestowanych materiałów sztucznych.


DOSTEPNE MODELE

Ilość sortów

3+1

4+1

Szerokość robocza

800 mm

SR-308

SR-408

1200 mm

SR-312

SR-412

1600 mm

SR-316

SR-416