Myjka bębnowa MDE 2008
22 stycznia 2021
Linia produkcyjna w Belgii
30 czerwca 2020

Kompleksowa linia do cebuli na Ukrainie

Prezentujemy galerię zdjęć oraz film z pracy linii, którą na początku 2019 uruchomiliśmy na Ukrainie.
Na linię składają się dwie części: część przyjęcia, przygotowania i sortowania oraz część pakowania. Pomiędzy częścią przyjęciową i częścią do pakowania została zaprojektowana sekcja buforowa, na którą składają się trzy bunkry o łącznej pojemności 40 ton cebuli. Do każdego z bunkrów może trafiać wybrany przez operatora sort. W każdym z bunkrów zostały zamontowane dwa amortyzatory upadku, zapobiegające uszkodzeniu towaru i zapewniające równomierne rozprowadzenie towaru w bunkrze. Dodatkowo na wyposażeniu bunkrów znalazły się wysokowydajne wentylatory sterowane z panelu dotykowego.

Pełna konfiguracja

Linia została zaprojektowana w sposób pozwalający przepuścić towar po dowolnej ścieżce uwzględniającej wybrane maszyny. Ww. funkcjonalność gwarantują mechaniczne, elektryczne i programowe założenia linii: maszyny zainstalowane na prowadnicach liniowych, przenośniki by-passowe, układ czujników pozycji oraz elektrycznie sterowane przegrody.

Centralne sterowanie

Działanie wszystkich elementów linii jest sterowane centralnie. Linia została wyposażona w 15-calowy panel dotykowy Mitsubishi najwyższej serii (model GT2715) oraz dodatkowy 4-calowy panel, za pomocą którego steruje się pracą wentylatorów w bunkrach. W pamięci sterownika można zapisać 20 receptur. W ramach każdej z receptur operator może nie tylko zadecydować jakie maszyny mają uczestniczyć w procesie, ale także w pełni sparametryzować ich działanie, ustawiając dla poszczególnych napędów żądane opóźnienie załączania oraz prędkość działania. Dzięki podpięciu do sieci internetowej program do sterowania linii może być obsługiwany zdalnie, co zapewnia pełne i natychmiastowe wsparcie przez serwis KMK.