Myjka bębnowa MDE 2008
22 stycznia 2021
Linia produkcyjna w Belgii
30 czerwca 2020

Kompleksowa linia do cebuli na Ukrainie

Prezentujemy galerię zdjęć oraz film z pracy linii, którą na początku 2019 uruchomiliśmy na Ukrainie.
Na linię składają się dwie części: część przyjęcia, przygotowania i sortowania oraz część pakowania. Pomiędzy częścią przyjęciową i częścią do pakowania została zaprojektowana sekcja buforowa, na którą składają się trzy bunkry o łącznej pojemności 40 ton cebuli. Do każdego z bunkrów może trafiać wybrany przez operatora sort. W każdym z bunkrów zostały zamontowane dwa amortyzatory upadku, zapobiegające uszkodzeniu towaru i zapewniające równomierne rozprowadzenie towaru w bunkrze. Dodatkowo na wyposażeniu bunkrów znalazły się wysokowydajne wentylatory sterowane z panelu dotykowego.

Pełna konfiguracja

Linia została zaprojektowana w sposób pozwalający przepuścić towar po dowolnej ścieżce uwzględniającej wybrane maszyny. Ww. funkcjonalność gwarantują mechaniczne, elektryczne i programowe założenia linii: maszyny zainstalowane na prowadnicach liniowych, przenośniki by-passowe, układ czujników pozycji oraz elektrycznie sterowane przegrody.

Centralne sterowanie

Działanie wszystkich elementów linii jest sterowane centralnie. Linia została wyposażona w 15-calowy panel dotykowy Mitsubishi najwyższej serii (model GT2715) oraz dodatkowy 4-calowy panel, za pomocą którego steruje się pracą wentylatorów w bunkrach. W pamięci sterownika można zapisać 20 receptur. W ramach każdej z receptur operator może nie tylko zadecydować jakie maszyny mają uczestniczyć w procesie, ale także w pełni sparametryzować ich działanie, ustawiając dla poszczególnych napędów żądane opóźnienie załączania oraz prędkość działania. Dzięki podpięciu do sieci internetowej program do sterowania linii może być obsługiwany zdalnie, co zapewnia pełne i natychmiastowe wsparcie przez serwis KMK.

This page uses cookies to provide services at the highest level. If you continue to use our website, we will assume that you agree to the use of such cookies.
Privacy Policy