Napełniacz skrzynek BNS
1 lipca 2022
Przenośniki mobilne PM
1 lipca 2022

Paletyzator AP20

Paletzator AP20 to profesjonalne urządzenie, które pozwala na automatyzację procesu układania zamkniętych worków na palecie.

Paletyzator AP20 to urządzenie, które współpracuje ze zintegrowaną z nim maszyną lub maszynami pakującymi. Za pomocą systemu przenośników taśmowych spakowane worki podawane są do głowicy układającej warstwy worków na rozsuwanych płytach zlokalizowanych w górnej części komory pąkującej. Dzięki zastosowanej technologii, głowica może poruszać się w trzech osiach, co pozwala na ułożenie worka w każdej orientacji. Zastosowanie serwonapędu pozwala na osiągnięcie wysokiej precyzji bez start dla wydajności maszyny.

Układ worków na palecie jest w pełni konfigurowalny za pomocą czytelnego panelu dotykowego marki Mitsubishi, z poziomu którego operator steruje pracą maszyny.

Po ułożeniu warstwy worków, płyty rozsuwają się, pozostawiając warstwę worków na palecie zawieszonej w komorze pakujacej. Kształt palety jest formowany za pomocą aktywnych blach w komorze układającej. W trakcie układania kolejnych warstw, maszyna sukcesywnie obniża położenie palety. Po ułożeniu zadanej ilości warstw na palecie, zostaje ona opuszczona na dno komory, której drzwi otwierają się. Paleta z ułożonymi workami automatycznie wyjeżdża na przenośniku rolkowym.

Proces podawania palet do urządzenia jest realizowany poprzez podajnik, którego działanie jest kontrolowane przez system czujników.

Dostęp do części roboczych paletyzatora AP20 jest zapewniony przez wyposażony w system bezpieczeństwa podest.

Konstrukcja maszyny została wykona ze stali S235 śrutowanej oraz pokrytej dwoma warstwami farby proszkowej. Aktywne płyty komory oraz płyty rozsuwane zostały wykonane ze stali kwasoodpornej 1.4301.


DANE TECHNICZNE
AP20
Wydajność do 25 opakowań / min
Opakowania 5kg - 30kg
Pojemność podajnika palet 12 palet
Przystosowany do palet palety euro (800 x 1200) | palety przemysłowe (1000 x 1200)
Max. wysokość palety 1,8 m
Zasilanie elektryczne 400V
Zasilanie pneumatyczne 6-8 bar | 200l/min
Zużycie energii w całym cyklu produkcyjnym (energochłonność) max. 23 kW